-->
ČESI NANELI PRVI PORAZ GORDOM ALBIONU! Ukrajinci i Portugalci pobedili, Francuska minimalna na Islandu ČESI NANELI PRVI PORAZ GORDOM ALBIONU! Ukrajinci i Portugalci pobedili, Francuska minimalna na Islandu
Fudbaleri Češke šokirali su Engleze i pobedili ih rezultatom 2:1 u okviru Grupe A kvalifikacija za EURO 2020. Česi su se osvetili Engleskoj za... ČESI NANELI PRVI PORAZ GORDOM ALBIONU! Ukrajinci i Portugalci pobedili, Francuska minimalna na Islandu

Fudbaleri Češke šokirali su Engleze i pobedili ih rezultatom 2:1 u okviru Grupe A kvalifikacija za EURO 2020.

Česi su se osvetili Engleskoj za poraz od 5:0 u prvom duelu ovih ekipa i izjednačili se na tabeli sa po 12 bodova.

Oni su time zakomplikovali posao reprezentaciji tzv. Kosova, koja je ostala na četiri boda zaostatka za Česima, ali i utakmicom manje.

Englezi su držali posed lopte tokom većine meča, ali stvorili manje šansi i samim tim šutnuli duplo manje puta na gol protivnika (14, 7).

Ipak, nije sve krenulo kako treba za domaćina. Engleska se izborila za penal u petom minutu, a njega je realizovao Hari Kejn.

Samo četiri minuta kasnije krenulo je veliko slavlje u Pragu, pošto je izjednačenje Česima doneo Brabec.

U prvom poluvremenu nije viđeno viđe prilika, a Češka je demonstrirala silu u nastavku.

Masopust, Souček i Kral su propustili po jednu veliku priliku, ali to nije učinio Ondrašek, koji je u 85. minutu doneo veliku pobedu svojoj reprezentaciji.

U drugom meču Grupe A odigranom u petak Crna Gora i Bugarska su remizirali, bez golova.

Obe reprezentacije osvojile su treći bod u kvalifikacijama, a ranije su ostale bez šanse da se plasiraju na Evropsko prvenstvo.

Zanimljivijih dešavanja u Podgorici nije bilo jer su obe ekipe retko stvarale velike šanse iako su često napadale.

U narednom kolu, 14. oktobra, Češka dočekuje tzv. Kosovo verovatno u meču odluke, dok Englezi idu na megdan Bugarskoj.

Kvalifikacije za EURO 2020, Grupa B:

petak:
Češka – Engleska 2:1 (1:1)
(Brabec 9, Ondrašek 85 — Kejn 5p)
Crna Gora – Bugarska 0:0

Fudbaleri Portugala i Ukrajine ostvarili su pobede u Grupi B kvalifikacija za EURO 2020. i dodatno udaljili Srbiju od istog.

Obe reprezentacije ostvarile su pobede pred svojim navijačima – Portugal je savladao Luksemburg sa 3:0, dok je Ukrajina trijumfovala nad Litvanijom sa 2:0.

Iako je igrao protiv jedne od najslabijih ekipa u celim kvalifikacijama, selektor Fernando Santoš izveo je na teren jednu od najjačih mogućih postava.

Šampion Evrope je žestoko napadao gol Luksemburžana, ali nije uspeo da ostvari onoliko ubedljivu pobedu koliko se očekivalo.

Strelac prvog i gola bio je Bernardo Silva u 16. minutu utakmice, a prednost domaćina je duplirao Kristijano Ronaldo u 65. minutu meča. Za konačnih 3:0 pobrinuo se Gedeš golom minut pre isteka regularnog vremena.

Ukrajina je i drugi put lako izašla na kraj sa Litvanijom i učvrstila se na prvoj poziciji Grupe B, te došla na korak od direktnog plasmana na Evropsko prvenstvo.

Ukrajinci sada imaju 16 bodova i još dva meča do kraja, a jedino može da ih ugroz Srbija koja bi morala da ostvari sve tri pobede do kraja, te da Ukrajince savlada sa 6:0, 7:1 ili ubedljivije zbog poraza od 5:0 u Lavovu.

Takođe, Ukrajina mora da izgubi od Portugala kako bi imala šanse da ispadne, dok bi eventualnom pobedom nad osvajačem Lige nacija i Evropskog prvenstva 2017. dala šansu „orlovima“ u borbi za drugo mesto.

Domaćina je u vođstvo doveo Malionvski u 29. minutu, a isti igrač je u 58. minutu duplirao prednost svog sastava.

U narednom kolu, 14. oktbora, Ukrajina dočekuje Portugal, dok istog dana Srbija igra meč protiv Litvanije.

petak:
Portugal – Luksemburg 3:0 (1:0)
(Bernardo 26, Ronaldo 65, Gedeš 89)
Ukrajina – Litvanija 2:0 (1:0)
(Malinovski 29, 58)

Fudbalska reprezentacija Francuske pobedila je na gostovanju Island sa 1:0, u meču sedmog kola grupe H kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Jedini pogodak na meču postigao je Olivije Žiru iz penala u 66. minutu, nakon što je u šesnaestercu domaćih srušen Antoan Grizman.

Na stadionu u Rejkjaviku publika nije mogla da vidi naročito spektakularan fudbal.

„Trikolori“ su u većem delu meča bili bolji rival, stvarali su šanse, ali falila im je smirenost u završnici akcija. Sa druge strane, Islanđani nisu stvorili nijednu stopostotnu priliku i zasluženo su poraženi.

U drugom meču grupe H, Turska je u nadoknadi vremena savladala Albaniju sa 1:0, a gol odluke postigao je Čenk Tosun, nakon nesporazuma golmana i štopera gostiju.

Domaći su bili konkretniji, imali veći posed lopte, više udaraca ka golu rivala, međutim, gosti su i te kako mogli da dođu do iznenađenja u Istanbulu.

Najbolje šanse propustio je krilni napadač Rej Manaj u nadoknadi prvog poluvremena, a zatim i u 76. minutu.

Albanci će imati za čim da žale, pošto su ovim porazom praktično ostali bez šansi za direktan plasman na EURO.

U trećem meču, bez većeg rezultatskog značaja, Andora je kod kuće savladala Moldaviju sa 1:0, a jedini gol postigao je Mark Vales u 63. minutu.