-->
DRULOVIĆ KRENUO POBEDOM: Navijači urlali “Uprava napolje“ (VIDEO) DRULOVIĆ KRENUO POBEDOM: Navijači urlali “Uprava napolje“ (VIDEO)
Vratili su se osmesi u Humsku. Posle ambisa koji je iz kola u kolo bio sve dublji Partizan je sa Ljubinkom Drulovićem na klupi... DRULOVIĆ KRENUO POBEDOM: Navijači urlali “Uprava napolje“ (VIDEO)

Vratili su se osmesi u Humsku. Posle ambisa koji je iz kola u kolo bio sve dublji Partizan je sa Ljubinkom Drulovićem na klupi konačno zakoračio unapred upisavši prvu pobedu na svom stadionu u Superligi još od 29.avgusta kada je OFK Beograd poražen napustio Humsku. Drulović nije ništa menjao formacijski, pored niza rekovalescenata izostao je još samo Stefan Babović, ali je primetno bilo da su domaći fudbaleri ginuli za svaku loptu u želji da se nametnu novom šefu i dokažu da nisu zaboravili da igraju fudbal, pao je Javor – 3:2 (2:1).

A počelo je konfuzno, moglo bi se reći u standardnom ritmu crno-belih ove sezone na domaćoj sceni. Štoper „valjka“ Miloš Ostojić je pasom u noge izmislio zicer za Stefana Dražića, a potpunu zbunjenost u redovima domaćina kompletirao je Živko Živković koji se okliznuo na petercu.

Dražiću nije preostalo ništa drugo nego da se zahvali na poklonu i prosledi loptu po zemlji u dalji ugao gola Partizana. Scena toliko puta viđana u Humskoj poslednjih nedelja, ali za razliku od prethodnih posrtanja reakcija je bila potpuno drugačija. Na borbenost i zalaganje momaka u crno-belim dresovima nisu uticala ni dva velika promašaja Valerija Božinova u razmaku od samo šest minuta. Bugarin je najpre u 16.minutu prebacio ceo gol sa sedam,osam metara, a u narednoj situaciji je Đogatović izašao kao pobednik iz duela jedan na jedan sa napadačem Partizana.

Čovek koji je doneo probleme uspeo je i da primiri tenziju u 30.minutu. Upravo je Miloš Ostojić bio najsnalažljiviji u gužvi posle kornera i ugurao loptu sa nekoliko metara u mrežu za 1:1. Neuobičajeno slab bedem Ivanjičana se povijao kao list na vetru pred napadima domaćina, a potvrda sveže krvi koju je donela promena trenera stigla je i u 36.minutu kada je Andrija Živković udarcem sa ivice šesnaesterca doneo potpuni preokret.

Da će doći do smene na trećem mestu superligaške tabele bilo je još jasnije početkom drugog poluvremena. Gosti nisu imali ni snage ni kvaliteta da ozbiljnije zaprete, dok su momcima u crno-belim dresovima noge primetno bile lakše posle dva brza gola. Tek druga pobeda Partizana u poslednjih sedam kola je upisana i pored nastavljenog prokletstva sa bele tačke. Posle Babovića i Grbića koji su šutirali nebu pod oblake protiv Čukaričkog, u nedelju je u 64.minutu „u društvo“ ušao i Andrija Živkovića. Za razliku od pomenutih njemu je Đogatović „skinuo“ penal. Tačku na pobedu koja predstavlja značajan vetar u leđa crno-belima pred utakmicu sa Atletik Bilbaom stavio je Valerij Božinov rutinskom realizacijom u 67.minutu. Zrno neizvesnosti uneo je Kolaković golom u nadoknadi utakmice, ali nije bilo vremena za čudo.

PARTIZAN – JAVOR 3:2(2:1)

STRELCI: Ostojić u 30, A. Živković u 36, Božinov u 67. za Partizan, Dražić u 10, Kolaković u 90.minutu za Javor. Stadion Partizana.

Gledalaca: 4000.

Sudija: Srđan Obradović (Jagodina) 7.

Crveni karton: Gajić (Javor) u 64.minutu.

PARTIZAN: Ž.Živković 6 – Vulićević 6,5, Ostojić 6, Dornelaš 7, Subić 6 – Jevtović 6,5(od 46.Petrović 7), Brašanac -(od 15. Ninković 6,5), Lukić 6,5 – A.Živković 7, Grbić 7, Božinov 7(od 75. Šaponjić ).

JAVOR: Đogatović 7- Gajić 6, Miletić 5,5, Crnomarković 5, Đokić 5- Ađuru 6(od 74. Švonja -), Docić 6, Gafurov 5,5(od 69. Čečarić ), Eliomar 5,5(od 84. Josović -), Dražić 7 – Kolaković 6,5.

Igrač utakmice: Andrija Živković (Partizan)