-->
EL: Gudurić srušio Armani, Musli nedovoljan za pobedu Bamberga EL: Gudurić srušio Armani, Musli nedovoljan za pobedu Bamberga
Četiri utakmice današnjeg evroligaškog programa i po dve pobede domaćih i gostujućih ekipa. Odigrao je Dejan Musli fantastičnu utakmicu u Tel Avivu, ali njegovih... EL: Gudurić srušio Armani, Musli nedovoljan za pobedu Bamberga

Četiri utakmice današnjeg evroligaškog programa i po dve pobede domaćih i gostujućih ekipa.

Odigrao je Dejan Musli fantastičnu utakmicu u Tel Avivu, ali njegovih 20 poena, sedam skokova, uz samo dva promašaja iz igre (9-7) nisu bili dovoljni za pobedu Bamberga. Makabi je slavio sa 90:88.

I pored odlične igre Andrea Trinkijeri je izvadio srspkog centra iz igre na nešto više od dva minuta pre kraja. Dešon Tomas je doneo domaćinu prednost na 86 sekundi pre kraja (90:88), a onda su se oba tima propisno ispromašivala, pa je rezultat ostao nepromenjen. Uz Muslija je samo Riki Hikman imao dvocifren učinak (23, 4as). Kod domaćina je Majkl Rol bio najbolji (23).

Panatinaikos je u Atini savladao Barselonu sa 84:75. Briljirali su Nik Kalates (17, 12as, 5uk.l.) i Džejms Gist (17, 6sk). U redovima Katalonaca se istakao Tomas Ertel sa 18 poena.

Na krilima Marka Gudurića (15, 3-3 za dva) Fenerbahče je pobedio Valensiju u Španiji sa 80:67. Španski tim se odlično držao sve do poslednje deonice, a onda je tim Željka Obradovića pokazao zbog čega je aktuelni šampion elitnog takmičenja i dobio je tu deonicu sa 29:17.

Laganu i ubedljivu pobedu u Milanu su ostvarili igrači moskovskog CSKA – 107:81. Bilo kakva dilema je bila rešena već na poluvremenu kada su Moskovljani imali 14 poena prednosti (50:36).

De Kolo je bio najefikasniji sa 24 poena, pratili su ga Rodrigez (15, 8as) i Klajburn (15, 9sk). Kod Italijana je Tarčevski bio najbolji sa 17 poena, Micov je dodao devet.

Što se stanja na tabeli tiče CSKA je prvi sa 13-4, PAO je treći sa 12-5, Fenerbahče četvrti sa 11-6, dok Makabi zauzima osmu poziciju sa devet pobeda i osam poraza.