-->
KRAGUJEVČANI U ELITNOJ RUNDI: Ekonomac među 16 najboljih timova u Evropi KRAGUJEVČANI U ELITNOJ RUNDI: Ekonomac među 16 najboljih timova u Evropi
Futsaleri Ekonomca plasirali su se u elitnu rundu Lige šampiona, pošto su grupnu fazu glavne runde najjačeg evropskog takmičenja završili kao trećeplasirani. Šampion Srbije... KRAGUJEVČANI U ELITNOJ RUNDI: Ekonomac među 16 najboljih timova u Evropi

Futsaleri Ekonomca plasirali su se u elitnu rundu Lige šampiona, pošto su grupnu fazu glavne runde najjačeg evropskog takmičenja završili kao trećeplasirani.

Šampion Srbije je prethodnih dana bio sjajan domaćin grupe u kojoj su se našli i španski Inter Movistar, prvak Ukrajine Kerson i češki Hrudim.

Posle neočekivanog poraza od Hrudima u prvom kolu (3:6), izabranici Predraga Rajića vratili su se na pobednički kolosek i savladali Kerson rezultatom 3:2.

Ekonomac je večeras u poslednjem kolu Grupe 2 glavne runde Lige šampiona poražen od Intera (2:4), ali ga to srećom nije omelo da nastavi takmičenje. Kerson je bio nemoćan i pred Ukrajincima, pa je srpski tim kao trećeplasirani otišao u elitnu rundu.

Inter je u hali „Jezero“ poveo golom kapitena Ortiza, a izjednačio je Divanei.Madriđani su na odmor ipak otišli uz gol prednosti – mrežu domaćina je zatresao Borha. U drugom poluvremenu šampion Evrope je preko Umberta poveo 3:1, a autogol Talesa otklonio je svaku sumnju po pitanju pobednika. Konačan rezultat postavio je Rajčević u poslednjem minutu meča.

Tabela: Inter 9, Hrudim 6, Ekonomac 3, Kerson 0.