-->
“ORLOVIMA“ SAMO BOD: Rukometaši na startu kvalifikacija za EP odigrali nerešeno sa Belgijom “ORLOVIMA“ SAMO BOD: Rukometaši na startu kvalifikacija za EP odigrali nerešeno sa Belgijom
Buran remi u Zrenjaninu. Rukometaši su na startu grupe 2 kvalifikacija za EP 2020. u Norveškoj, Švedskoj i Austriji izborili samo bod protiv Belgije... “ORLOVIMA“ SAMO BOD: Rukometaši na startu kvalifikacija za EP odigrali nerešeno sa Belgijom

Buran remi u Zrenjaninu. Rukometaši su na startu grupe 2 kvalifikacija za EP 2020. u Norveškoj, Švedskoj i Austriji izborili samo bod protiv Belgije – 27:27 (15:14). „Orlovi“ u drugom kolu u nedelju (13.15) u Cugu gostuju Švajcarskoj, koja se sutra (20.15) u Osijeku sastaje sa Hrvatskom.

Izabranici Nenada Peruničića čak mogu da budu zadovoljni remijem protiv autsajdera, jer je u poslednjim sekundama golman Milosavljev zaustavio šut Kerijima. Srbi su dugo diktirali ritam, imali često tri gola viška,ali su popustili u finišu utakmice, dozvolili su gostima da za devet minuta 24:22 pretvore u 24:26. Belgijanci su u poslednjem minutu preko De Bojla poveli i sa 27:26, ali jesjajni debitant Kukić 30 sekundi pre kraja izjednačio na 27:27.
U prvom poluvremenu ravnopravna borba vodila se do 8:8,kada su naši serijom 3:0 uspeli da se odlepe na 11:8.Međutim, nisu slomili otpor Belgijanaca, već su im dozvolili da do kraja prvog dela smanje na 15:14. U nastavku su Srbi preživeli skoro dva minuta sa dva igrača manje,odličnom odbranom uspeli su da se odlepe na 23:20. Uporni gosti uspeli su da uhvate priključak i da u poslednjih 10 minuta nametnu svoj ritam i umalo odnesu ceo plen iz grada na Begeju.

DVORANA: „Kristalna dvorana“ u Zrenjaninu. Gledalaca: 4.000. Sudije: Madsen i Mortensen (Danska). Sedmerci: Srbija 4 (3), Belgija 5 (4). Isključenja: Srbija 6, Belgija 8 minuta.

SRBIJA: Cupara (8 odbrana, 1 sedmerac), Pušica, Marjanović, Popović, Orbović, Đukić, Pešić 1, Radivojević 2, Đorđić 3, N.Ilić 5 (2), Mošić 5, V. Ilić 1, Nikolić 2, Kukić 6, Sretenović 2, Milosavljev (4 odbrane).

BELGIJA: Letens (11 odbrana, 1 sedmerac), Oms 1, Spuren 2, Meldens 3, Deviš, Omiš, Robins 6, Pleser, Maršal, Dansel 3, Nojvil, Keziora 7 (4), Vankosen, Bolaers 2, Kerimi 2, Kolman, De Bojle 1.